“İttifakın başarılı olmasını sağlayacağız”

KALEM Farkıyla...

“İttifakın başarılı olmasını sağlayacağız”

“İttifakın başarılı olmasını sağlayacağız”

CHP Gökçeada Belediye Başkan Adayı olan Memet Güneşhan İYİ Parti-CHP ittifakı sonrası adaylığının çekilmesi ile ilgili konuştu. Güneşhan, “Genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda partililerimiz hareket edeceklerdir. İttifakın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaya çalışacağız” dedi.

Gökçeada’da CHP’nin Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Memet Güneşhan, CHP ile İYİ Parti’nin ittifakı gereği İYİ PARTİ adayı Ünal Şahin’in destekleneceğinin açıklanmasının ardından adaylıktan çekildi. Durumu Adahaber17’ye değerlendiren Güneşhan şunları söyledi, “Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti arasında yapılan görüşmeler çerçevesinde Gökçeada belirli yerlerin karşılığı olarak, Çanakkale’nin Kepez beldesinde İYİ Parti aday çıkarmıştı. İYİ Parti’nin adayının çekilmesi ve oradan aday gösterilmemesi istendi. Onlar orada adaylarını çekince Gökçeada da Cumhuriyet Halk Partisi adayını çekti ve ittifak adayı olarak mevcut belediye başkanının desteklenmesi yönünde karar alındı. Genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda partililerimiz hareket edeceklerdir. İttifakın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaya çalışacağız. Türkiye’yi bu hale getiren mevcut siyasi anlayışın geriletilmesi, kazanabiliyorsak biz kazanalım, kazanamıyorsak mevcut siyasi anlayışın kazanamaması adına ittifakın yapıldığını biliyoruz. Bu ittifaklar çerçevesinde mevcut belediye başkanlarının olduğu yerlerde destek veren partinin aday göstermemesi maddesine dayanarak Gökçeada ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde böyle bir karar alındı. Her ne kadar Gökçeada’da Cumhuriyet Halk Partisi birinci parti ittifak yaptığımız İYİ PARTİ mevcut Belediye Başkanı üçüncü olmuş olsa da son seçimlerde, protokol maddesi gereği bu anlaşma yapıldı. Etik midir değil midir tartışılır”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST