İYİ Parti 1’inci yıl dönümünü kutladı

KALEM Farkıyla...

İYİ Parti 1’inci yıl dönümünü kutladı

İYİ Parti 1’inci yıl dönümünü kutladı

İYİ Parti 1’inci kuruluş yıl dönümünü Cumhuriyet Meydanında yaptığı çelenk töreni ile kutladı.

İYİ Parti Çanakkale teşkilatı partinin kuruluşunu Cumhuriyet Meydanında yapılan çelenk töreni ile kutladı. Kutlamaya il ve ilçelerden pek çok partili katıldı. Çanakkale İYİ Parti Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 25 Kasım 2017’de Meral Akşener Başkanlığı’nda İYİ Parti’nin kurulduğuna dikkat çekilerek 81 ilde kısa sürede teşkilatlanmasını tamamladığını dikkat çekildi. Açıklamada İYİ Parti’nin Türk siyasi hayatına güçlü bir şekilde girildiği belirtilerek şunlar kaydedildi, “İYİ parti 16 yıl iktidarda olan bir siyasi partinin Cumhuriyet değerlerini yerle bir ettiği, adalet dahil bütün devlet bürokrasisini kendine göre kurguladığı bir dönemde bütün baskı ve engellemelere karşı ‘Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer’ sözünden hareketle İYİ Parti cesur yürekli iyi insanların çok büyük emek özveri ve mücadelesi sonucu karartılan salonlardan güneş gibi doğmuştur. Siyasette bir yıl gibi kısa sürede 3 defa kurultay yapmış. Genel seçimlere girmiş bu seçimlerden başarıyla çıkarak 40 milletvekili ile Meclise girmiştir. Bir yıl içerisinde tüm il teşkilatlarımızın tamamı, ilçe teşkilatlarımızın önemli bir kısmını yeniden yapılandırılmıştır Sürekli artan heyecan ve şevk ile yerel seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Baskı rejimini, kısır çekişmeleri ortadan kaldıracak, milletimizin arzu ettiği huzur ve güven ortamını yeniden tesis etmek için var gücümüzle çalışacağız.İYİ Parti hiçbir siyasi partinin devamı veya arka bahçesi değildir. Siyasette yeni bir soluktur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına, bir an bile gözünü kırpmadan toprağa şehit düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti bu eşsiz vatan toprağını sahipsiz bırakmayacağız”

AKŞENER’E GÜVENİYORUZ
Genel Başkan Meral Akşener’e güvenildiğinin belirtildiği açıklama şu sözlerle son buldu, “Milletimiz güveniyor. Açık sözlü, cesur, vatansever duruşuyla milletimizin gönlünde güçlü bir yer edinmiştir. Seçimlerden sonra siyasette demokrasi dersi vermiştir. Koltuğu kaptırmamak için her türlü entrikalara başvuranlara inat, genel seçimlerde sırf hedefe ulaşamadım diye istifa etmesi, kendisine olan güveni kat be kat arttırmıştır. Yine yeniden yapılandık ve yola çıktık. Büyük ve güçlü bir Türkiye özlemiyle geceli gündüzlü bütün kadrolarımızla çalışıyoruz. Hedefimiz milletimizin iradesini iktidara taşımaktır. Milletimizin hiç endişesi olmasın. Türkiye İYİ Parti iktidarıyla İYİ olacak”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST