İYİ Parti: “Açıklama ve yaptırım beklemekteyiz” dedi

KALEM Farkıyla...

İYİ Parti: “Açıklama ve yaptırım beklemekteyiz” dedi

İYİ Parti: “Açıklama ve yaptırım beklemekteyiz” dedi

CHP: “Aile arası küçük bir tartışma” diye cevap verdi
İYİ Parti İl Başkanlığı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın, “İYİ Parti’nin varlığı CHP sayesindedir açıklamasının ardından iki genel merkezi de bilgilendirdiklerini, CHP İl Başkanlığından açıklama beklediklerini belirtti. İYİ Parti’nin açıklamasının ardından CHP de bir açıklama yayınladı. İl Başkanı Metin Ümit Ural durumu ‘aile içi küçük tartışma’ olarak değerlendirdi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Ocak ayı Belediye Meclisinde İYİ Partili Meclis Üyesi Burak Kunt’a, “İYİ Parti’nin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir” söyleminin ardından yazılı bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Çanakkale Belediyesi ocak ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’nın, İYİ Parti belediye meclis üyesi Sayın Burak Kunt’a ve nezdinde İYİ Parti’ye yönelik olarak söylediği ”İYİ Partinin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir” sözlerine binaen, konuşma yapan seçimlere birlikte girdiğimiz ve bundan dolayı tarihinin en yüksek oyu ile seçilen bir belediye başkanı. Maalesef demokrasi bazı bedenlere yük gelebilir. Belki de kendi çıkarları için Millet İttifakı iki partimizin ve kıymetli Genel Başkanlarının ülke yararına atmış olduğu adımları anlamamış olabilir. Bu söylem Cumhuriyet Halk Partisi ve ona gönül veren teşkilatlarında anlamlandıramadığı bir söylem olmuştur. Biz Çanakkale İYİ Parti olarak konunun önemine binaen, her iki Genel Merkezimizi bilgilendirdik. Şimdi Çanakkale CHP İl Başkanlığından Belediye Başkanı adına bir açıklama ve yaptırım beklemekteyiz. Daha sonra detaylı bir açıklama yapacağız. Kamuoyuna saygılarımızla”

“DEMOKRASİYE VE MİLLET İTTİFAKINA OLAN BAĞLILIK AÇIKÇA İFADE EDİLMİŞTİR”
Bu açıklamanın ardından CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural yazılı bir açıklama yayımladı. Ural açıklamada şu ifadeleri kullandı, “07.01.2021 tarihinde yapılan Çanakkale Belediye Meclisi Olağan toplantısında İyi Parti Belediye Meclis üyesi Burak Kunt’un Belediye Başkanımız ve 19 Belediye Meclis Üyemizi anti demokratik davranmakla suçlayarak kınadığını belirtmesi üzerine tartışmalar yaşanmıştır. Devam eden Meclis Toplantısında Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan tarafından yapılan açıklamada demokrasiye ve millet İttifakına olan bağlılık açıkça ifade edilmiştir. Gerek genel merkez, gerekse İl ve İlçe örgütlerimiz düzeyinde ülkemizin tek adam rejiminden kurtarılması, çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü demokrasinin inşası ve hukukun üstünlüğünün hakim kılınması için Millet İttifakı çatısı altında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti tarafından verilen ilkeli mücadele tüm kararlılıkla devam etmektedir. Aile içinde yaşanan küçük bir tartışmanın olumsuz sonuçlara neden olamayacağının tüm kamuoyu tarafından bilinmesini ve yaşanan olaydan üzüntümüzü belirtmek isteriz. Millet İttifakının omurgasını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti açısından; ülkemizin geleceği, demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarına olan bağlılığımız ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetine olan sevdamız her şeyin üzerinde gelmektedir”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST