İYİ Parti’den AK Partili vekile suç duyurusu

KALEM Farkıyla...

İYİ Parti’den AK Partili  vekile suç duyurusu

İYİ Parti’den AK Partili vekile suç duyurusu

İYİ Parti GİK Üyesi Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İYİ Parti İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri ve bir grup İYİ partili, katıldığı televizyon programında İYİ Parti için “FETÖ’nün kurdurttuğu partidir” ifadesini kullanan AK Parti Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti kurucusu ve GİK üyesi Rıdvan Uz, İYİ Parti ile ilgili “FETÖ’nün kurdurttuğu” parti sözlerini sarf eden AK Parti Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Uz, yaptığı açıklamada “Bu zat partimize Genel başkanımıza iftira atarak İYİ Partiye gönül vermiş herkesi zan altında bıraktı ve hedef gösterdi. Onur, şeref ve saygınlığımızı rencide edebilecek şekilde hakaret etti. TCK 125, 216 ve 267 maddeleri gereği; hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarından şikayetçi olduk” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST