İzinsiz baz istasyonu isyan ettirdi!

KALEM Farkıyla...

İzinsiz baz istasyonu isyan ettirdi!

İzinsiz baz istasyonu isyan ettirdi!

Barbaros Mahallesi’nde Uyar Apartmanı çatısına, apartman sakinlerine bilgi verilmeden kurulduğu belirtilen baz istasyonu tepkilere neden oldu.

İddialara göre tadilat yapıyoruz gerekçesiyle Uyar Apartmana giren bir telefon şirketi, çatıya baz istasyonu kurdu. Kısa sürede baz istasyonu kurulumunun gerçekleştiğini belirten apartman sakinleri, daha sonra baz istasyonun sağladığı radyasyon kirliliğinden şikâyetçi olarak imza toplamaya başladı. Bazı apartman sakinleribaz istasyonunun kaldırılmaması halinde kira ödemeyeceklerini belirterek taşınma masraflarının karşılanmasını talep etti. Apartman sakinleri evlerinin üstünde baz istasyonuyla oturmak istemediklerini dile getirerek; “Profesörlerimizin bu konudaki çalışmalarını mı dikkate almalıyız yoksa işin kolayına kaçıp bina üzerine baz istasyonu kuran firmalara ve bunlardan rant sağlayan şahıslara mı inanacağız. İnsan sağlığı bu kadar mı değersiz?” açıklamasında bulundular.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST