Jandarma eğitimlerine devam ediyor

KALEM Farkıyla...

Jandarma eğitimlerine devam ediyor

Jandarma eğitimlerine devam ediyor

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı okullarda kişisel güvenlik ve koronavirüs tedbirleri eğitimlerine devam ediyor.


İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında okullarda “Okullar ve Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri” eğitimi verilmeye devam ediliyor. Ayda bir kez okul yöneticileri ile görüşmeler yapılıyor ayrıca çeşitli dönemlerde Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından belirlenen okullarda eğitim ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda son olarak Merkez İlçe Karacaören Köyü İlkokulu, Erenköy İlkokulu, Kumkale İlköğretim Okulu ve Bayramiç Türkmenli İlkokulunda bulunan öğrencilere Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amiri J.Asb.Üçvş. Mehtap Hergül tarafından “Kişisel güvenlik’’ eğitimi ve Covid-19 tedbirleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Çocuklara ayrıca Jandarma Çocuk Dergisi, boyama kalemi ve çantalarında taşımaları için Jandarma armalı dezenfektanlar dağıtıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST