“Jandarmayım” diyerek altınlarını çaldı!

KALEM Farkıyla...

“Jandarmayım” diyerek altınlarını çaldı!

“Jandarmayım” diyerek altınlarını çaldı!

Çan’ın Hurma köyünde ikamet eden yaşlı bir kadın, kendisini jandarma olarak tanıtan F.A. isimli bir kadın tarafından dolandırıldı. Altınları çalınan talihsiz kadının imdadına ise bu kez gerçek jandarma ekipleri yetişti.
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi: “Çan İlçesi Hurma köyünde ikamet eden A.Y isimli yaşlı kadının evine bir bayan şahsın gelerek kendisini Jandarma görevlisi olarak tanıtarak evinde bulunan altınları kendisine vermesi gerektiğini ve altınları inceledikten sonra tekrar geri vereceğini söylemesi üzerine yaşlı kadın evinde bulunan 10 adet tam, 5 adet yarım, 3 adet çeyrek altın ve 5 adet bileziğini kadın şahsa verdiğini ve dolandırıldığını bildirmiştir. Meydana gelen dolandırıcılık olayının öğrenilmesini müteakip İl Jandarma Komutanlığı JASAT dedektifleri tarafından yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda olayı gerçekleştiren şahsın F.A. isimli kadın olduğu tespit edilmiştir. F.A. isimli şüpheli kadın almış olduğu altınlardan bir kısmını Çanakkale merkezinde bir kuyumcuda bozdurduğu öğrenilmiş ve bozdurulan altınlar kuyumcudan alınarak mağdur A.Y. isimli yaşlı kadına teslim edilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında adli işlemler başlatılmıştır.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST