Japon Büyükelçi halk pazarına inince…

KALEM Farkıyla...

Japon Büyükelçi halk pazarına inince…

Japon Büyükelçi halk pazarına inince…

Biga’da bulunan Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu’yu yapımı tamamlanan Halk Pazarı ve Katlı Otopark’ı ziyaret ettiler.

Biga’da 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım töreni için Biga’da bulunan Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu’yu yapımı tamamlanan Halk Pazarı ve Katlı Otopark’ı ziyaret ettiler.Japon konukları Halk Pazarı’nda Biga Belediye Başkanı İsmail Işık gezdirdi. Pazar alışverişi yapan Bigalıları ve esnafları selamlayan Japon konuklar, kendilerine ikram edilen mandalina, zeytin ve salçayı tattılar.Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Halk Pazarı’nın ardından Japon konuklara Katlı Otoparkı da gezdirdi ve Katlı otopark hakkında bilgiler verdi.Ziyaretlerin ardından Japon Büyükelçi Biga’dan ayrılırken, JICA temsilcileri otellerine döndüler.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST