“Kabak tadı verdi artık ‘Sarıçay’ demeyin!”

KALEM Farkıyla...

“Kabak tadı verdi artık ‘Sarıçay’ demeyin!”

“Kabak tadı verdi artık ‘Sarıçay’ demeyin!”

Çanakkale Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısının 2’inci oturumu geçtiğimiz gün Parion Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Ülgür Gökhan’ın, AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel’in Sarıçay’la ilgili yaptığı eleştirilere sitemli cevaplar verdi. Başkan Gökhan, “Her seferinde temcit pilavı gibi Sarıçay Sarıçay Sarıçay diyorsunuz. Ankara’ya DSİ’ye kadar gittik, Sarıçay’ın ıslahı 2021’in yatırım planına alınmıyor. Biz yıllardır çözüm için çabalıyoruz sizse dedikodu yapıyorsunuz” dedi.


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısının 2’inci oturumunda AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel’in Sarıçay’la ilgili yaptığı eleştirilere sitemli cevaplar verdi. Başkan Gökhan, şöyle konuştu:


“SARIÇAY 2021’İN ISLAH PLANINA ALINMADI”
“Sarıçay meselesi artık kabak tadını da ötesine geçti. Söyledikçe anlamıyorlar. En son Bülent Turan’a da arz ettik. Önce DSİ bölge müdürlüğüne Balıkesir’e, sonra Ankara’ya DSİ Genel Müdür Yardımcısına gittik. Orada ilgili birimi aradılar. Biz yatırım planına alınması için öneri gönderdik. Onlar da bize 2021’in yatırım planına alınmadığını söylediler. Bizler de bekliyoruz. Yıllardır böyle bekliyoruz.”
“TEMCİT PİLAVI GİBİ SARIÇAY DA SARIÇAY!”
Başkan Gökhan, her seferinde bu konunun temcit pilavı gibi önüne sunulduğundan sitem ederek “Yerelde çözülmesi gereken bir konu var. 3 tane köyün kanalizasyonu şu anda Sarıçay’ın içine akıyor ve buradan geçiyor. Bizim arıtmamız var. Bizim arıtmamazın çıktı suyu da buraya akıyor. Biz o suda balık yetiştiriyoruz. Çalışıyoruz yani. Ama her seferinde temcit pilavı gibi, Sarıçay Sarıçay Sarıçay diyorsunuz” dedi.
“SARIÇAY’I KİRLETENLER DE BELLİ TEMİZLEYENLER DE!”
Sarıçay’ın belediye değil, Özel İdare tarafında atık olduğunu söyleyen Gökhan, her türlü çözüm için yıllardır uğraştıklarını da sözlerine ekleyerek şöyle konuştu: “Geçen gün dedim ki Esra Hanım’a beraber gezelim dedim, o ben gezerim dedi. Ama biz gezdik. Oradaki atıkları gördük. Belediye tarafında atık yok, Özel İdare tarafında atık var. Bunu yıllardır söylüyoruz.”
“YILLARDIR DEDİKODU YAPIYORSUNUZ”
“Biz ilgileniyoruz ama siz yıllardır dedikodu yapıyorsunuz. Mesela Küçük Sanayi Sitesi sorununu çözemedik. Bunu yaparsak Sarıçay’ın ordaki metruk alanları da yıkacağız. Esra Hanım’ı dinleyen sanacak ki, Belediye oturuyor. Yazıyorlar bir de; Sarıçay kirli. Kirletenler belli, temizleyenler belli! Bizim tüm sorunların çözümü ile ilgili çalışmalarımız belli. Artık Sarıçay demeyin ne olur, bir an önce ıslah planı bitsin, yapılsın, bir an önce bundan faydalanalım.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST