Kadın temalı habercilik ele alındı

KALEM Farkıyla...

Kadın temalı habercilik ele alındı

Kadın temalı habercilik ele alındı

ÇOMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serhat Çoban, ‘Kadın Temalı Habercilik ve Medyanın Dili’ isimli sunumunu gerçekleştirdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serhat Çoban, Kadın Temalı Habercilik ve Medyanın Dili isimli sunumunu dün Turizm Fakültesi toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya basın mensupları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Toplantıda; toplumdaki cinsiyetçi kalıplar, gazete haberlerinde kadınlara ne oranda yer verildiği, medya sektöründe çalışan kadınların konumları ve örnek haber metinleri ele alınıp incelendi. Çoban sunumun yaptığı açıklamada, “Toplumsal yapı medyayı etkilemesi, biçimlendirmesi, dönüştürmesi de oldukça bağlantılı oluyor. Toplum neyse birçok şey de medyayı etkiliyor ve yönlendiriyor. Toplumda ataerkillik hâkim. Ataerkillik erkeğin egemen olduğu bir sisteme denk geliyor. Bunun tarihsel köklerinin oldukça eskiye dayandığı söyleniyor” şeklinde konuştu.

Sunum soru cevap şekline sona erdi.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST