Kadınlara yönelik iş başı eğitimi

KALEM Farkıyla...

Kadınlara yönelik iş başı eğitimi

Kadınlara yönelik iş başı eğitimi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çanakkale’nin İmalat sektöründe faaliyet gösteren; Bayramiç ilçemizde kadın istihdamına önemli katkılar sunan, Tatlan Gıda işbirliğinde 6 kişilik İşbaşı Eğitim Programı başlatıldı. Kurs başlangıcı sebebiyle Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanları Handan Ersöz, Ayşegül Üstün ve firma yetkilisi Bahar Yurt ile birlikte katılımcılarla bir araya geldi. Toplantıda İŞKUR yetkilileri tarafından programın nitelikleri, kapsam ve amacı hakkında bilgilendirme yapıldı.Katılımcıların bir bölümünün İŞKUR’un İşte Anne Projesine dâhil olduğu; 6 ay sürecek Şekerleme İmal İşçisi mesleğindeki İşbaşı Eğitim Programı sonunda kursiyerlerin en az yüzde 50’si firma tarafından istihdam edilecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST