Kadınlardan erkek terörüne sessiz eylem (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

Kadınlardan erkek terörüne sessiz eylem (Video Haber)

Kadınlardan erkek terörüne sessiz eylem (Video Haber)

Çanakkale’de merkeze bağlı Kurşunlu Köyü’nde geçtiğimiz günlerde boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Fatma K. için kadınlar, siyah kıyafet ve siyah eldivenleri ile sessiz eylem gerçekleştirdi.


Merkeze bağlı Kurşunlu Köyünde geçtiğimiz gün boşanmak istediği eşi tarafından gece vardiyasından çıkışta bıçaklı saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden 44 yaşındaki Fatma K. cinayetine her kesimden tepkiler geldi. CHP Kadın Kolları tarafından ise dün Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan ve Değirmenlik Sokak’ta son bulan sessiz bir eylem yapıldı. Siyah tişörtün giyildiği ve siyah eldivenin takıldığı eylem saat 14.00’da başladı. Burada bir süre kalan kadınlar ardından Değirmenlik Sokak’a gitti. Sosyal mesafenin mor bir kurdele ile korunduğu eyleme; Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, CHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol, CHP Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanı Nesrin Şahin ve çok sayıda partili kadın katıldı. Çevredeki kadın esnafların da destek verdiği eylem yaklaşık 15 dakika sürdü. Kadınlar 15 dakika boyunca siyah eldivenleri ile kadın cinayetlerine ‘Dur’ dedi. Eylem öncesi açıklamalarda bulunan CHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol şunları söyledi, “Türkiye genelinde kadın cinayetleri sonucu kadınların bir bir eksilmesinin sonunda ilimizde de yapılan son noktadan sonra çığlığımızın duyulması için sessizlikle yapacağımız bir eylem olacak. Biz burada partili partisiz herkesi, kadın cinayetlerine son demek için davet ediyoruz. Ülkemizin ve dünyamızın nüfusunun yarısını taşıyan kadının insan olarak değerinin verilmesi gerektiğini düşünüyoruz ki olması gereken bu zaten”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST