“Kadınlarımıza büyük iş düşüyor”

KALEM Farkıyla...

“Kadınlarımıza büyük iş düşüyor”

“Kadınlarımıza büyük iş düşüyor”

CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, seçimlerin ikinci tura kalmasının kesinleşmesinin ardından çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mahalle mahalle, ev ev gezdiklerini söyleyen Elmas, Bigalılara Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadın politikalarını anlatıyor, Kemal Kılıçdaroğlu için destek istiyor.

Kadınlara karar verirken titiz olmaları çağrısında bulunan CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Elmas, Hüdapar’ın parti programında yer alan ‘Yalnız yaşayan kadınların sahiplendirilmesi’ maddesini eleştirdi. Elmas yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Devletin imkanlarını kullanan, devletin yani hepimizin olması gereken imkanlarla seçim kampanyası yapan ve meydanlarda maalesef sahte videolarla algı yapmaya çalışan bir siyasi rakibimiz var. Bu siyasi rakibimiz yanına Hüdapar’ı da alarak kadınlarımızın yıllardır büyük mücadelelerle edindiği haklarını elinden almak istiyor. Hüdapar’ın kadınları yok sayan açıklamaları, parti tüzüğü ile hayatımızı karanlığa çevirmek istiyor. Ben bir kadın olarak tüm kadınlarımızdan rica ediyorum. Bugün Hüdapar’lı isimler Ak Parti listelerinden meclise girdi. Oy verirken bir şeye dikkat edin lütfen. Yalnızca iktidarın size anlattığı şeyleri dinlemeyin. Kararınızı verirken titiz davranın. Köprüden önceki son çıkıştayız. Çocuklarımızın geleceğini, kızlarımızın hayatını düşünmek zorundayız. Tüm kadınlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Hedefimiz iktidar hedefini gerçekleştirmektir. Hep birlikte dayanışma içinde hedefimize ulaşacağız. Yürek yüreğe mücadele edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13’üncü Cumhurbaşkanımız yapmak için çok çalışıyoruz. Gerçek anlamda eşit bir Türkiye’yi kurmak zorundayız. Kadınlarımızın özgür, güvende, tok olarak yaşadığı bir Türkiye’yi inşa etmek zorundayız. Bunu da kadınlarımızla birlikte yapmak zorundayız. Bu hedef doğrultusunda kadınlarımıza ulaşmak, mesajlarımızı iletmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çalışırken de biliyoruz ki, kadınlarımızla kazanacağız. Kadınlarımız da kazanacak. Aile sigortası ile yoksulluğu bitirmek istiyoruz. 28 Mayıs’tan sonra ‘Aile Destekleri Sigortası’ kurumunu da kurup uygulamaya geçeceğiz. Kısa sürede değişimi, yaşanan dönüşümü, edineceğimiz kazanımları bir düşünün. Hep birlikte kazanacağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Bugün her zamankinden daha umutluyuz. Kazanacağız.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST