Kahraman komutan şehit oldu

KALEM Farkıyla...

Kahraman komutan şehit oldu

Kahraman komutan şehit oldu

Suriye’de İdlib harekât bölgesinde görev yapan Çanakkaleli Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, geçirdiği kalp krizi sonucu şehit düştü. Rahatsızlığını bilerek, doktorların ‘Gitme’ demesine rağmen görevi başına giden Erdoğan’ın şubat ayında İbbin’de yaşanan tehlikeli topçu düellosunu yöneten komutan olduğu öğrenildi. Şehidin naaşı bugün Çanakkale’ye getirildi. Bugün ise şehitlikte tören yapılacak.

Bir süredir Suriye’de görev yapan Çanakkaleli Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Şehidin Esenler Mahallesi’nde yaşayan anne ve babasına acı haberi Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Oktay ve İl Jandarma Komutanı Tahsin Saruhan verdi. Naaşı ise dün öğle saatlerinde Çanakkale’ye getirilirken yakınları sinir krizi geçirdi. MSB’den yapılan açıklamada “Kahraman silah arkadaşımız Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, İdlib harekât bölgesinde 09 Eylül 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur” denildi. Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Cem Okyay ile askeri yetkililer, Erdoğan’ın Çanakkale’de yaşayan annesine acı haberi bildirdi. Isparta Adliyesi’nde hakim olarak görev yapan eşine ise, acı haberi Vali Ömer Seymenoğlu verdi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada:“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

SEZGİN ERDOĞAN KİMDİR?
Uzun yıllardır TSK bünyesinde farklı rütbelerde görevler alan Sezgin Erdoğan, bir dönem Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı olarak da görev yaptı. Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, Ağustos 2019’da İstanbul Bağcılar’daki 47. Tugay Komutanlığı’na atanmıştı. Sezgin Erdoğan’ın eşi de Isparta Adliyesi’nde hakim olarak görev yapıyordu.

RAHATSIZLIĞINI BİLE BİLE GİTTİ
Şehit generali yakından tanıyan Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi, Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar A Haber’e konuştu. Ağar, şehit komutan Erdoğan’ı anlatarak “2 ay önce gelmişti. Doktorlar gitmemesi tavsiyesinde bulundu, ama o birliğinin başına gitti. Son derece kahraman, gözü kara bir o kadar da mütevazı, alçak gönüllü, gönülden, kalender bir insandı” dedi.

TOPÇU DÜELLOSUNU YÖNETEN KOMUTANDI
İdlib’de şubat ayında yaşanan topçu düellosuna değinen Abdullah Ağari “İdlib’de şubat ayında yaşanan son derece zorlu günlerde, İbbin’deki o korkunç topçu düellosunu yöneten komutandı. Son derece mahir şekilde o topların kullanılmasını sağladı ve milletimizin onurunu kurtardı. Bunlar çok konuşulmadı, çok konuşulmaz da zaten, ancak şehit olduklarında konuşulur bu konular. şeklinde konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST