Kahraman Mehmet!

KALEM Farkıyla...

Kahraman Mehmet!

Kahraman Mehmet!

5 Ağustos Pazartesi günü Kirazlı Köyü’nün Balaban mevkiinde yapılan eylem sırasında, haber için alana giden Sözcü Gazetesi Muhabiri Mehmet Andaç, çevrecilerin maden sahasına girmesinin ardından çamura batmış bir oğlak ile karşılaştı. Günlerdir güneşin altında kaldığı tahmin edilen oğlağı fark eden Andaç hiç düşünmeden onu kurtarmak için var gücüyle çalıştı. Çevredeki vatandaşların da desteği ile kısa bir uğraşın ardından oğlak saplandığı çamurdan kurtuldu. Oğlağı kucağında taşıyan Andaç, hayvanın veterinere götürülmek üzere çevrecilere teslim etti. Veterinere götürülen oğlak temizlendikten sonra direnişçilerin arasına katıldı. Çevreciler oğlağın adını Balaban koydu. Bu kareleri sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Gökhan ise, “Doğa ve yaşam savunucuları bugün Kanadalı şirketin talan alanına da girdi. Duyarlı vatandaşlar talan edilen toprağın içinde suya batmış, günlerdir güneşin altında aç susuz kalmış oğlağı çamurların içine girip kurtardılar. Canlı yaşamını umursamayan, bu ayrıntıyı fark edemezdi” açıklamasında bulundu. Bizler de Mehmet’i duyarlılığından ötürü tebrik ediyoruz.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST