Kale’den İzmir’e yardım eli

KALEM Farkıyla...

Kale’den İzmir’e yardım eli

Kale’den İzmir’e yardım eli

Kale Grubu, yaşanan deprem felaketinin ardından zor günler geçiren İzmir’e yardım eli uzatmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Kale Grubu’ndan yapılan açıklamada, “Bayraklı’daki 31 okulun onarımı için ihtiyaç duyulan malzemeleri tedarik etmeyi üstlendik. Bununla birlikte, çalışanlarımız ve bayilerimizin katkılarıyla toplanan bağışlarla 9 Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’nden gelen ihtiyaç sahibi 25 depremzede öğrenciye eğitim bursu verme kararı aldık” dendi.


Kale Gurbu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yaşanan doğal afetlerin ardından zarar gören bölgeler için uzun soluklu desteklerin hayati önem taşıdığına inanıyoruz. Birkaç̧ ay önce yaşadığımız, hepimizi üzüntüye sevk eden ancak o bölgede yaşayanları derinden sarsan İzmir depreminin ardından, Kale Grubu ve şirketleri olarak İzmir’in eski günlerine geri dönmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda, Kaleseramik Vakfı’nın (KSV) liderliğinde, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma sonucunda, ilçedeki 31 okulun onarımı için ihtiyaç duyulan malzemeleri tedarik etmeyi üstlendik.”
“Bununla birlikte, çalışanlarımız ve bayilerimizin katkılarıyla toplanan bağışlarla 9 Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’nden gelen ihtiyaç sahibi 25 depremzede öğrenciye eğitim bursu verme kararı aldık. Dayanışma içerisinde bulunmayı bu toprakların Kale’si olarak görev biliyor, hep birlikte Kale gibi güçlü olduğumuza inanıyoruz.”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST