“Kalplerimizde engelleri kaldırıyoruz”

KALEM Farkıyla...

“Kalplerimizde engelleri kaldırıyoruz”

“Kalplerimizde engelleri kaldırıyoruz”

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklama yaptı. Burunlular, “Bizler kalplerimizdeki engelleri kaldırarak ve her birimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlayarak, engelli vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeye, toplumsal yaşama katılmalarında önlerine çıkan sorunları çözmeye devam ediyoruz” dedi.
Ümit Burunlular, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Birleşmiş Milletler, 3 Aralık tarihini, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için Dünya Engelliler Günü olarak ilan etmiştir. Bizler kalplerimizdeki engelleri kaldırarak ve her birimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlayarak, engelli vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeye, toplumsal yaşama katılmalarında önlerine çıkan sorunları çözmeye devam ediyoruz.”
“Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına; spordan, eğitime, sanattan iş dünyasına kadar her alanda kazandıkları başarılarına farkındalık oluşturmanın sadece bir günle sınırlandırılmayacak kadar önemli olduğunu biliyoruz. Başkalarına ihtiyaç duymadan, daha iyi şartlara sahip olmaları bizim önceliğimiz olduğunu vurgulamak isteriz. Bu düşünceyle, her zaman azim ve gösterdikleri çabayla bize örnek olan tüm engelli vatandaşlarımıza, yaşamlarında huzur, mutluluk diliyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST