Kapalı pazar yeri inşaatına başlandı

KALEM Farkıyla...

Kapalı pazar yeri inşaatına başlandı

Kapalı pazar yeri inşaatına başlandı

Lapseki Belediyesi kapalı pazar yeri inşaatının başladığını duyurdu.
Lapseki Belediyesinden yapılan açıklamada kapalı pazar yerinin yapımına başlandığı belirtildi. Belediyeden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Lapseki ilçesinde yapılacak 10 bin 400 metrekare alana sahip Kapalı Pazar Yeri inşaatı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen projenin yer teslimi yapılarak, zemin iyileştirme ve temel atma çalışmaları başladı. İlçemize kazandırılacak olan Kapalı Pazar Yerinde 539 peron yer alacak. Çatısındaki güneş enerjisi panelleri ile 1.2 megavat elektrik enerjisi üretilebilecek. Bu teknoloji ile belediyeye ait tesis ve birimlerde kullanılan elektrik ihtiyacı karşılanmış olacak. Peron satışlarında Lapsekili esnaflara her türlü kolaylığı sağladıklarını belirten Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz, projenin tamamlanmasıyla birlikte ilçemizde uzun yıllar kullanılacak bir yatırımın hayata geçeceğinin müjdesini verdi.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST