Kara savaşları bu yıl kamuoyuna kapalı!

KALEM Farkıyla...

Kara savaşları bu yıl kamuoyuna kapalı!

Kara savaşları bu yıl kamuoyuna kapalı!

24 – 25 Nisan Çanakkale Kara Muharebeleri’nin 105. Yıldönümü programı, coronavirüs salgını nedeniyle kapalı bir şekilde törenler gerçekleştirilecek.

Coronavirüs sebebiyle Çanakkale Savaşları’nın Deniz Zaferi için düzenlenen 105’inci yıldönümü etkinlikleri, 18 Mart’da sade törenlerle gerçekleştirilmişti. Nisan ayında yapılan açıklama ile Kara Savaşları törenlerinin iptal edildiği duyurulmuştu. Tarihi Alan Başkanlığı tarafından yapılan yeni açıklamada ise “24 – 25 Nisan Çanakkale Kara Muharebeleri’nin 105. Yıldönümü programı Covid-19 salgını sebebi ile iptal edilmiş olup sadece Şehitler Abidesi’nde çelenk bırakılacaktır. Covid-19 tedbirleri kapsamında program basına ve vatandaşlara kapalı olarak gerçekleştirilecektir. Anlayışınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST