Karaca’dan Makas’a: “Siz ne zaman muhalefeti davet ettiniz?”

KALEM Farkıyla...

Karaca’dan Makas’a: “Siz ne zaman muhalefeti davet ettiniz?”

Karaca’dan Makas’a: “Siz ne zaman muhalefeti davet ettiniz?”

59. Troya Festivali kapsamında ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ konulu bir panel düzenlenmesine ve bu panele sadece belirli bir siyasi görüşü temsil eden kişilerin davet edilmesine tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Naim Makas’a cevap, DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca’dan geldi. Karaca, “Ak Partili Belediyeler, hangi festivaline veya hangi devlet kurumunun açılışına muhalefet partilerini davet etmişler?” diye sordu.
59. Troya Festivali kapsamında Halk Bahçesinde düzenlenen Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Paneline CHP ve İYİ Partiden isimlerin katılması AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ı rahatsız etti. Makas, konuyla ilgili paylaşımında şöyle dedi: “Siyasi görüş farklılıkları gözetmeksizin, tüm halkı kucaklaması beklenen bir belediyenin uluslararası festivalinde, CHP’li ve İP’li siyasi konuklarıyla “genişletilmiş parlamenter sistem” konulu panele yer vermesi tam bir faciadır! Bugün festival açılışını siyaset arenasına çevirenlerin, yarın halkımıza hizmet ederken de siyasi görüşüne göre adam seçeceğinden şüphemiz kalmamıştır! “Tüm vatandaşlarımız ile kucaklaşacağız” iddiasıyla bol keseden atan bu zihniyetin samimiyetsizliğine bir kez daha şahitlik ederken; Çanakkale Belediyesi’nin, halkımızın ötekileşmesine sebebiyet verebilecek bu saçmalıktan derhal geri adım atmasını bekliyoruz! Biliyoruz ki Çanakkale’li hemşehrilerimiz, seçmenin aklıyla alay edercesine, onun iradesiyle oyun oynayan bu siyasi ve yerel yönetim anlayışına sandıkta hesabını soracaktır!”
“HALKIMIZIN YALANA VE HAMASETE KARNI TOK”
Makas’a en net cevap ise DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanı Av. Berkan Karaca’dan geldi. Karaca, Makas’a “Ak Partili Belediyelerin hangi festivaline veya hangi devlet kurumunun açılışına muhalefet partilerini davet etmişler, bunu açıklasın Sayın İl Başkanı” sorusunu yönelterek şöyle konuştu: “Bırakın artık yalanı ve hamaseti halkımızın karnı bunlara tok. Vatandaşın vergileri ile yapılan kamu binalarının hangi açılışına, Ak Partili Lapseki, Biga, Ezine, Yenice Kalkım gibi Belediyelerin düzenlediği hangi festivale muhalefet parti temsilcilerini davet ettiniz? Bu yatırımların parası, Ak Parti’den değil hepimizin cebinden vatandaşın cebinden alınan vergiler ile çıkmıştır. Doğalgazı Ak Parti yönetimi mi döşemiş? Tünelleri, yolları, hastaneleri Ak parti genel merkezi kendi cebinden mi para vererek yaptırmıştır? Üniversiteler, hastaneler, okullar, devlet kurumları sizinmiş gibi hareket etmekten vazgeçin, vatandaşın boş lafa karnı tok, siz önce ekonomik krize soktuğunuz, açlığa mahkum ettiğiniz bu millete hesap verin.”
Esra Çanlı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST