Karadağ, Cuma Pazarını denetledi

KALEM Farkıyla...

Karadağ, Cuma Pazarını denetledi

Karadağ, Cuma Pazarını denetledi

İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ Cuma pazarında denetimlerde bulunarak geçtiğimiz ay ile bu ayın fiyatları arasındaki fark ile ilgili incelemelerde bulundu. Karadağ fiyatların düştüğünü belirterek, “Daha da düşmesini bekliyoruz” dedi.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale’nin en büyük ve Marmara Bölgesinin en meşhur pazarı olan Cuma pazarında denetimlerde bulundu. Denetimlerde Karadağ’a İl Müdür Yardımcıları ve Gıda ve Yem Şube Müdürü eşlik etti. İlk olarak süt mamulü ürünlerinin bulunduğu satış yerlerini gezen Karadağ, pazarcılardan beyaz peynir, kaşar ve tereyağı gibi süt ürünlerinin fiyatları hakkında bilgi aldı. Bir ay önceki fiyatlarla şimdiki fiyatlar arasındaki farkı da soran Karadağ, fiyatlarda düşme görüldüğünün ifade edilmesi üzerine, daha da düşmesinin beklendiğini söyledi.Daha sonra yaş-meyve ve sebze satışının bulunduğu satış yerlerinde fiyatlar hakkında bilgi aldıktan sonra ürün satan pazarcılara ve tüketicilere açıklamalarda bulunan İl Müdürü Erdem Karadağ, “Fiyatlarda önceki günlere göre bir düşme görüldüğünü ama bunun yeterli olmadığı, dolardaki yükselişi bahane edip fiyatları yüksek tutan bazı üreticilerin de ürün fiyatlarını da indirmeleri gerekli” dedi. Yinede pazarda satılan ürünlerin fiyatlarının düşüş trendine girdiğini ifade eden Karadağ, fiyatların kısa sürede reel değerlere düşeceğini söyledi. Yetiştirdiği ürünleri pazarda satan üreticilerle de sohbet eden İl Müdürü Karadağ, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün her zaman üreticinin yanında olduğunu, onlara her konuda yardımcı olacaklarını söyledi. Ürünleri üzerinde etiket bulunmayan satıcıları da uyararak ürünlerin üzerinde etiketlerinin olmasının yasal gereklilik olduğunu söyleyen Karadağ, burada pazar denetimini sonlandırdı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST