Karakaş aday adaylığını açıkladı

KALEM Farkıyla...

Karakaş aday adaylığını açıkladı

Karakaş aday adaylığını açıkladı

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Celal Karakaş Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Celal Karakaş Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu dün parti binasında yaptığı basın toplantısında açıkladı. Karakaş’ın aday adaylık açıklamasına; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Kepez Belediye Başkanı eski danışmanı Adnan Köse ile çok sayıda partili katıldı. Karakaş aday adaylığı açıklamasında şunları söyledi, “Çanakkale Belediye Başkanlığı arzum, doğup büyüdüğüm, sokaklarında çocukluğumu geçirdiğim, 22 yıldır Ortopedi Uzmanı olarak çalıştığım şehrime hizmet etmek, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, partili partisiz herkesi kucaklayan bir anlayıştan gelmektedir. Hedefim, büyüyen Çanakkale’mizi alt yapı, üst yapı yatırımları tamamlanmış, yarının planlaması yapılmış, Avrupa’ya açılan bir kültür başkenti yapmaktır. Çanakkale bu anlamda tarih, kültür, doğa zenginliği açısından her türlü imkana sahiptir. Ülkemizin en aydın insanlarından oluşan Çanakkale halkı, bir kültür başkentinde yaşamayı fazlasıyla hak etmektedir. En önemli eksiklerimizden olan uluslararası standartlarda bir kongre merkezini ve turizm yatırımlarını yaparak, iş bulmak adına başka şehirlere giden gençlerimize iş alanı yaratmak, aynı zamanda turizm etkinliğini 365 güne yaymak ve Çanakkale’nin turizm ve kongreler şehri olması en önemli hedeflerimden olacaktır. 50 binin üzerinde üniversite öğrencisi olmak üzere 70 binlere ulaşan genç nüfusu ile Çanakkale’nin aynı zamanda çağdaş üniversiteler kenti olması yolunda çaba sarf edeceğim.Ülkemizin en zengin sulanabilir arazilerinin bulunduğu şehrimizde, modern tarım ve hayvancılıkta katma değer yaratılması belediye olarak önceliklerimizden olacaktır.Her türlü çevre kirliliğine ve şehrimizin aşırı beton tehlikesine karşı dimdik durmak en önemli hassasiyetlerimden olacaktır. Gerçek anlamda bisiklet yolları, tramvay ve deniz ulaşımı dahil çağdaş toplu taşımacılık sağlayarak, yeşil alanları arttırarak halkın günlük yaşamını kolay ve keyifli hale getirmek önceliklerimden biri olacaktır. Özellikle çocuk, genç ve kadın kenti olma konusunda atılan adımları büyüteceğim.10 yıllık Belediye Meclis Üyeliğim boyunca gösterdiğim performans ve özen, bu kenti yönetmek adına bana gereken Çanakkale Belediye Başkan adaylığı cesaretini vermiştir. Yaşamım boyunca yaptığım gibi gülen yüzümle, sıcak dokunuşumla, şehrin yaşlısını gencini kucaklayarak bu kenti yöneteceğime inanıyorum. Işığım, Mustafa Kemal ‘in ışığı olacaktır”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST