Karantina günleri için keyifli bir paylaşım

KALEM Farkıyla...

Karantina günleri için keyifli bir paylaşım

Karantina günleri için keyifli bir paylaşım

MASTER ÇANAKKALELİLER facebook grubunun yöneticisi Cahit Çeker karantina günleri için güzel ve keyifli bir paylaşım yaptı. Paylaşımında şu sitelere yer vererek grup üyelerine kapalı kalınan dönemlerde keyif almak ve zamanı güzel kullanmak adına ziyaret edebilecekleri birkaç site önerdi. Paylaşımın herkese fikir vermesi ve karantina günlerini keyifli hale getirmesi için bizde sizlerle paylaşmak istedik. Paylaşımda şu sitelere yer verildi:

1- Günlerce evde kapalı kalıp kafayı yememek için birkaç tane web sitesi önerisi:

* airpano.com: Bu site sayesinde bütün ülkeleri 360 derece gezebilir ve onlar hakkında detaylı bilgi toplayabilirsiniz.
2- Bu web sitesi sayesinde farklı evlerin pencerelerinden sokağa bakın. Şu an hanginiz hangi evin penceresinden nereye bakıyor?
* Web sitesi: window-swap.com
3- Farklı bir arabada, farklı bir şarkı dinlerken farklı bir ülkede olduğunuzu hayal edin. İşte bu web sitesi tam olarak bu işe yarıyor. Arabada gezeceğiniz için sizlere şimdiden keyifli gezintiler dileriz.
* Web sitesi: driveandlisten.herokuapp.com
4- Bu web sitesi dünyanın son 30 yılda nasıl bir değişim yaşadığını harita ile gözler önüne seriyor. Girdiğinizde her yere bakmak isteyeceğiniz bir web sitesi.
* Web sitesi: world.time.com/timelapse/
5- Bazılarımız evde tek değil. Bu da işi biraz daha eğlenceli hale getiriyor. Bu web sitesi sizi haritada rastgele bir yere götürüyor ve nerede olduğunuzu bulmanızı istiyor. Yanınızdaki kişiyle oynayabilirsiniz.
* Web sitesi: geoguessr.com/maps/world
6- Karantinada bol bol zamanınız olacak. Bu süreçte de birçok diziyi merak edeceksinizdir. Bu web sitesi sayesinde bir dizinin toplam kaç saat ya da 1 sezonunun ne kadar sürdüğünü hızlıca öğrenebilirsiniz.
* Web sitesi: tiii.me
7- Dünyadaki birçok şehir kamerasına hızlıca erişip izleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu web sitesi tam olarak bu hizmeti veriyor.
* Web sitesi: skylinewebcams.com
8- Bu web sitesi sayesinde hangi deniz canlısının ne kadar derinlikte yaşadığını öğrenebiliyorsunuz. Dibi görmek için siteyi aşağı doğru indirmeniz gerekiyor ve oldukça ilginç canlılar var.

* Her yıldırım çarpmasını gerçek zamanlı olarak takip edin: lightningmaps.org
* Binlerce kuş sesini dinleyebilirsiniz: experiments.withgoogle.com/ai/bird-sounds
* Siyah beyaz fotoğraflarınızı renklendirin: demos.algorithmia.com/colorize-photos

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST