Karara tepki, İmamoğlu’na destek (Video)

KALEM Farkıyla...

Karara tepki, İmamoğlu’na destek (Video)

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu için 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı çıktı. Kararın ardından karara tepki yağarken, Çanakkale CHP Örgütü ve CHP’li belediye başkanları İmamoğlu’na destek mesajı verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için CHP İl Binası önünde toplanan partililer basın açıklaması düzenledi. CHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Ateş burada yaptığı açıklamada, “Hepimizin bildiği gibi 2019 yerel seçimlerinde, birinci seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu, kazanan olmuştur. Saray rejimi kazanılan seçimi iptal etmiştir. Haziran seçiminde oy farkı artarak tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu Ekrem İmamoğlu devralmıştır. Saray rejimi bununla yetinmeyip, İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu da siyasi yasaklı haline getirmiştir. İstanbul seçimini tüm demokrasi güçleri bir araya gelerek kazanmıştır. Bu defa yine siyasi bir kararla, 2 yıl 7 ay süreyle ceza verilmiştir. Geliyor gelmekte olan sloganımız yerine daha sağlam oturuyor. Saray rejimi gidicidir. Geliyor gelmekte olan diyoruz” dedi. Öte yandan Çanakkale’de duvarlara Ekrem İmamoğlu için istenen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak ile ilgili tepki amacı ile duvarlara “Yanındayız, Seninleyiz İmamoğlu” yazıldı.

Çanakkale’de belediye başkanları ve siyasi isimler desteklerini sosyal medya üzerinden şu şekilde dile getirdi:
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Adaletin kuvvetli, kuvvetlinin de adil olması gerekir” Pascal. Adalete olan inancımızın tüm gücüyle yanındayız Sayın Başkanım Demokrasiye, adalete, hukuka inananlar mutlaka kazanacak. Biz kazanacağız. “
Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, “Demokrasiye, adalete, hukuka inananlar mutlaka kazanacak. Biz kazanacağız.”
Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, “Hak, hukuk ve adalet için, İstanbul Saraçhane’deyiz. Geliyor gelmekte olan.”
Bayramiç Belediye Başkanı Mert uygun: “Hiç şüpheniz olmasın. Tüm karanlığa rağmen, her şey çok güzel olacak. Her zaman yanındayız.”
Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer: “Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu ‘nun çağrısı üzerine Ankara-Çanakkale dönüşü güzergah değiştirip İstanbul’a giderek Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulunduk. Bu kararı verenler, verdirenler dışında herkese faydası olan bir karar oldu yargı kararı. Adalet bir gün herkese lazım olacak.”
CHP eski İl Başkanı İsmet Güneşhan: “Haksız ve hukuksuz suçlamalara karşı İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun her zaman yanındayız.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST