Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri

KALEM Farkıyla...

Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri

Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri

2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021-2022 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında, 6 Mayıs Cumartesi günü “Karayolları Trafik Güvenliği Günü” bu günü takip eden haftanın ise “Karayolları Trafik Hatası” olması münasebetiyle 6-12 Mayıs tarihleri arasında “Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz” mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikler hakkında, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Valisi, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanının katılımıyla 10 Mayıs Çarşamba günü Teknokent yerleşkesi içinde bulunan Trafik Eğitim Parkında depremzede öğrencilere teorik ve uygulamalı olarak bilgilendirme yapılıp, içinde bayrak, şapka, tişört, kırmızı düdük, boyama kitabının da bulunduğu çeşitli hediyeler verilip, ikramlarda bulunulmuştur. Ayrıca hafta boyunca Özlem Kayalı İlkokulu 4. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine, Teknokent yerleşkesi içinde bulunan Trafik Eğitim Parkında teorik ve uygulamalı olarak Hüseyin Akif Terzioğlu ilkokulu 1.sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine, Çanakkale Koleji 10. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine, Bahçeşehir koleji öğrencilerinin şubeye ziyaretleri, ticari taksi sürücülerine, Sarıcaeli mahallesinde faaliyet gösteren Özel Koruhan Yaşlı ve Bakım merkezinde ikamet eden kıymetli büyüklerimize ziyaretlerde bulunup trafik konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Çanakkale Valisi tarafından Trafik Güvenliğinin sağlanmasında üstün gayreti görülen Trafik personeline “Başarı Belgeleri ” ve “Yılın Şoförü’ne Hediyesi” takdim edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST