“Kardeşimizin yanındayız”

KALEM Farkıyla...

“Kardeşimizin yanındayız”

“Kardeşimizin yanındayız”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz bu sabah emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Başkan Öz ile birlikte belediyeden iki kişinin daha gözaltına alındığı olay sonrası CHP’liler başta olmak üzere pek çok kesimden duruma tepki yağdı. CHP’liler, “Kardeşimizin yanındayız” diyerek desteklerini ifade etti.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ile ikisi belediye çalışanı 3 kişi, rüşvet ve irtikap iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah saatlerinde gözaltına alındı. Çan Cumhuriyet Başsavcılığınca Ö.E. isimli Öz’ün kuzeninin şikayeti üzerine belediyeden ihale alan firma sahiplerinden rüşvet alındığı ve irtikap suçu işlendiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Toplanan belgeler doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda Çan ilçesi Belediye Başkanı Bülent Öz ile Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. ile firma çalışanı R.A. gözaltına alındı.

Olay sonrası CHP’liler başta olmak üzere pek çok kesimden duruma tepki gösterildi. Başta ilçe belediye başkanları olmak üzere partililer Çan’a giderek adliyenin önünde Başkan Bülent Öz’e destek oldu.


NE OLMUŞTU?

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, kuzeni Ö.E belediyeye karşı suç duyurusunda bulunmuştu. Ö.E’nin iddiasına göre yaptığı işler nedeni ile belediyeden alacağı olduğu ileri sürülmüştü. Konu ile ilgili gazetemize konuşan Belediye Başkanı Bülent Öz, Ö.E’nin asla bir alacağının olmadığını belirterek, “Yapılan pisliktir, karalamadır” diyerek kendisinin de suç duyurusunda bulunacağını ifade etmişti.

KARDEŞİMİZİN YANINDAYIZ
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Çan halkının oylarıyla seçilmiş Belediye Başkanımız Bülent Öz’ün yapılacak çağrıyla yerine getirebileceği bir işlemin, gün ağarırken evinde gözaltına alınarak yapılması kabul edilemez. Belediye Başkanımız Bülent Öz kardeşimizin yanındayız”

YARGIDAKİ SİYASALLAŞMA HER GEÇEN GÜN ADALETİ ÇÜRÜTMEKTEDİR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Çan Belediye Başkanımız Bülent Öz hakkında uygulanan gözaltı işlemi temelsiz, yersiz, haksız ve hukuksuzdur. Çağrı yapıldığında her zaman hazır olacak seçilmiş bir belediye başkanının sabah 06.45’te eşinin ve kızının yanında gözaltına alınması kabul edilemez. Elbette bu durumu Çan halkı takdir edecektir. Yargıdaki siyasallaşma her geçen gün adaleti çürütmektedir. Süreci tüm örgütümüzle ve hemşehrilerimizle birlikte yakından takip ediyoruz”

KAÇMA ŞÜPHESİ OLMAYAN…
Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer: “Kaçma şüphesi olmayan, görevdeki Çan Belediye Başkanı Sayın Bülent Öz ‘ün sabah saat 06.45’te evinden göz altına alınmasını doğru bulmuyoruz. Kendisi hakkında yapılan soruşturma devam etmekte olup hukuk ne diyorsa boynumuz kıldan incedir. Herkesi hukuğa saygı duymaya davet ediyoruz”

KABUL EDİLEMEZ
Eski CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan: “Çağrıldığı yapıldığında her zaman bilgi verebilecek olan Çan Belediye Başkanımız Bülent Öz hakkında 06.45’te eşinin ve kızının yanında gözaltına alınması kabul edilemez”

HAK HUKUK ADALET HEPİMİZ İÇİN GEREKECEKTİR
CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Hukukun her şekilde göz ardı edildiği bir dönemden geçiyoruz. Çan Belediye Başkanımız Sayın Bülent Öz bir soruşturma kapsamında sabahın erken saatinde evinden ifadesi alınmak üzere adliyeye götürülmüş ve adliyededir. Hak hukuk adalet hepimiz için gerekecektir. Yargıdaki siyasallaşma her geçen gün adaleti çürütmektedir. Süreci tüm örgütümüzle ve hemşehrilerimizle birlikte yakından takip ediyoruz. Başkanımızın yanındayız”

DAVET EDİLSE İCAP EDERDİ
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, “Şu anda ifade aşamasında. İnşallah Bülent kardeşimiz en kısa zamanda yanımızda, ailesinin yanında olur. Bu şehrin belediye başkanı, çağırılsa davet edilse icap ederdi. Daha şık olurdu. Hukuki bir süreç işliyor. Bu durumda çok yorum yapmamız doğru olmaz. Tek temennimiz Bülent kardeşimizin aramıza gelmesi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST