Kargolarda ‘Efsane Cuma’ yoğunluğu

KALEM Farkıyla...

Kargolarda ‘Efsane Cuma’ yoğunluğu

Kargolarda ‘Efsane Cuma’ yoğunluğu

Black Friday nedeni ile ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de kargolar en yoğun günlerini yaşıyor. Kargo çalışanları sipariş yoğunluğunun normalinden 5 kat daha fazla olduğunu belirtti.

Dünya genelinde ‘Black Friday’ Türkiye’de ise ‘Efsane Cuma’ olarak adlandırılan, ünlü markaların bile büyük indirimlere girdiği kampanyalar sona erdi. Kampanyanın bitmesi ile beraber de teslimat günlerinin aralığına, ay sonunda bile yazan markalar bulunuyor. Her ne kadar dağıtımı kolaylaştırmak için böyle bir yöntem kullanılsa da Çanakkale’de de kargolar şu anda normal yoğunluğunun 5 katı bir çalışma içerisinde. Kargoların çoğunluğunda işlemlerini yaptırmak için sıraya giren vatandaşlar kuyruk oluşturuyor. Türkiye genelinde 10 milyondan fazla ürünün satın alındığı açıklanırken ürünlerinin geç veya yanlış gelmesi ile ilgili de şikâyetlerde de artış oldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST