Karinaya ‘ton’la katkı

KALEM Farkıyla...

Karinaya ‘ton’la katkı

Karinaya ‘ton’la katkı

Dardanel’den Çanakkale’de deniz kültürünün gelişimine “ton”la katkı… Karina Deniz Kültürü Merkezi Dardanel iş birliğiyle kapılarını açıyor.

Dardanel, uzun yıllardır varlığını sürdüren ve onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapan Çanakkale’nin ekonomi ve istihdamına yön vermeyi sürdürüyor. Çanakkale’de kurulan tesislerinde Türkiye’yi ton balığıyla tanıştıran ve binlerce kişiye istihdam sağlayan Dardanel’in bölgedeki başarısı bununla da sınırlı değil. Aynı zamanda Çanakkale’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olarak eğitimden sanata, spordan sosyal sorumluluk yatırımlarına, topluma değer katan çalışmalarla da öncü rolünü sürdüren Dardanel’in bu yatırım ve iş birliklerinde en yeni adresi Karina Deniz Kültür Merkezi oldu.
“Geleceğimizi şekillendirecek gençlere yatırıma devam edeceğiz”
Bu önemli iş birliğine ilişkin açıklama yapan Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, “Çanakkale, markamızın doğduğu ve büyüdüğü yer. Bölgenin en büyük yatırımcıları arasında olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 1984 yılından bu yana bölgede yatırımlarını sürdüren ve adını da şehrin kendisinden alan Dardanel’in Çanakkale’nin toplumsal yaşamına da katkılarının devam edeceğinin altını çizen Önen, “Bu yatırımlarımızı en az ticari başarılarımız kadar önemsiyoruz. Bugüne kadar Çanakkale Dardanel spor başta olmak üzere bölgede birçok farklı alanda topluma dokunan ve fayda sağlayan işlere imza attık. Çanakkale’nin toplumsal yaşamını etkilemeye ve deniz kültürü konusunda bilinçlendirmeye yönelik bölgeye katma değer sağlamaya hazırlanan Karina Deniz Kültürü Merkezi için yaptığımız iş birliği de bu vizyonun bir sonucu” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST