Kavruluyoruz!

KALEM Farkıyla...

Kavruluyoruz!

Kavruluyoruz!

Çanakkale’de artan hava sıcaklıkları geçtiğimiz hafta kendisini fazlasıyla hissettirdi. 38-40 dereceyi bulan sıcaklıkların bu hafta için de aynı şekilde geçeceği öğrenildi.

Yurt genelinde artan hava sıcaklıklarından Çanakkale de nasibini alıyor. Geçtiğimiz hafta deyim yerindeyse kavrulduk. Yüksek hava sıcaklıklarının etkisini iyice hissettiğimiz haftada vatandaşlar serinlemek için sahili olan bölgelere akın etti. 39-40 dereceyi gören sıcaklıklarda uzmanlar, “Hafta boyunca batı ve güney kıyılarda etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” uyarısında bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre ise Marmara Bölgesi, Ege ve Akdeniz kıyılarında sıcaklık mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde seyredecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST