Kaz Dağları Marşı besteledi

KALEM Farkıyla...

Kaz Dağları Marşı besteledi

Kaz Dağları Marşı besteledi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say 18 Ağustos Pazar günü Kaz Dağları’nda vereceği konserin detayları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kaz Dağları’nın tahrip edilmesine tepki amacıyla 18 Ağustos Pazar günü Kaz Dağları’nda konser vereceğini açıklayan Piyanist Fazıl Say Kaz Dağları için bestelediği marşı ilk kez burada seslendirecek. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Say konser ile ilgili şunları yazdı, “18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları’ndaki korkunç doğa katliamına “dur” demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz. Piyano; bu sefer orman için geliyor Kaz Dağları’na Geçen yıl Truva için gelmiştim. Hatta bir de; bugün bestelediğim “Kazdağları Marşı” bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; Söz müziğin olsun… Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir))) “Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır” der düşünürler.. Biz de “bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.”

TARKAN’I DAVET ETTİ
Fazıl Say’ın bu paylaşımına Megastar Tarkan’dan da destek geldi. Fazıl Say Tarkan’ın emojili yanıtına, “Sen de gel dostum” yazarak cevap verdi. Tarkan’ın bu davete ne cevap vereceği merak konusu oldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST