Kazdağları mücadelesine sanatla destek oldular

KALEM Farkıyla...

Kazdağları mücadelesine sanatla destek oldular

Kazdağları mücadelesine sanatla destek oldular

Hüsnü Ertung’un yazıp yönettiği ve çevre sorunlarına dikkat çeken ‘Latmos’a Rahmet Geldi’ adlı oyun Çanakkale’de sahnelendi.

Kazdağları’na destek amacıyla 19 Ekim Cumartesi günü Belediye Çalışanları Sosyal Tesisleri Ercan Adsız Salonunda ‘Latmos’a Rahmet Geldi’ oyunu sahnelendi. Oyun öncesinde Halk Ozanı Kalender Gürer türküleri ile izleyenlerin kulaklarının pasını sildi. Su ve Vicdan Nöbetine sanatları ile destek olan oyuncular izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Aydınlı emekli öğretmen Hüsnü Ertung tarafından yazılan ‘Latmos’a Rahmet Geldi’ adlı oyun, Beşparmak Dağları‘ndaki Latmos Antik Kenti‘nin ve 8000 yıllık eşsiz kaya resimlerinin korunmasına, bölgedeki maden ocaklarının tahribatlarına ve insanın içindeki vefa duygusuna hitap ediyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST