Kazdağları’na yürüyecekler

KALEM Farkıyla...

Kazdağları’na yürüyecekler

Kazdağları’na yürüyecekler

Kazdağları için yapılacak miting öncesi çevre örgütleri temsilcileri İzmir Efemçukuru’ndan Kaz Dağlarına yürüyüş başlattı.

İzmir Efemçukuru’ndan Kazdağları’na Su, Vicdan ve Yaşam Yürüyüşü başlatıldı. Yürüyüş öncesi Efemçukuru altın madeni önünde açıklama yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen çeşitli kurum temsilcileri otobüslerle Efemçukuru’na gitti. Madenin giriş kapısı önünde yapılan basın açıklamasında konuşan EGEÇEP Eş Dönem Sözcüsü Alime Mitap, Kazdağları’ndaki doğa talanına karşı 12 Ekim’de yapılacak mitinge İzmir’den ses vermek için yola çıkıldığını belirterek “Güzergah boyunca ekolojik yıkım alanlarını gezip buralarda basın açıklamaları yapacağız” dedi. Efemçukuru davasının avukatı Arif Ali Cangı ise yaptığı konuşmada Efemçukuru’nda gelişen hukuki süreci aktararak “Hukuk ne yazık ki kirletme faaliyetinin kılıfı olarak kullanılıyor” dedi. Efemçukuru’nun ardından ekip nükleer atıkların gömülü olduğu Gaziemir’e gitti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST