Kazdağlarından selam getirdiler

KALEM Farkıyla...

Kazdağlarından selam getirdiler

Kazdağlarından selam getirdiler

Yenice Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan İzmir, Aşağı Çavuş Köyü Muhtarı İsmail Özkurt, Yukarı Çavuş Köyü Muhtarı Veli Günay, Reşadiye Köyü Muhtarı Nuran Şen, Erencik Köyü Muhtarı Hidayet Çağlıyan, Hıdırlar Köyü Muhtarı Bilgin Aydın, Kurtlar Köyü Muhtarı Ahmet İçen ve Oğlanalan Köyü Muhtarı Mustafa Seyhan Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Yenice Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan İzmir ve Yenice İlçesi muhtarlarıyla bir sure sohbet eden Vali Orhan Tavlı, Doğa Harikası Kazdağlarının doğal ve kültürel yapısının korunması ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve uluslararası alanda tanıtılmasıyla ilgili yapılan faaliyetler hakkında muhtarlarla bilgi alışverişinde bulundu. Balaban tepesi ve maden faaliyeti yapılan Taşlı tepenin Kazdağlarıyla ilgisinin olmadığını Kazdağlarının Yenice, Bayramiç ve Ayvacık İlçelerinin zirvelerinde olduğunu vurgulayan Yenice Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan İzmir ve Yenice İlçesi muhtarları Kazdağlarının, 40 Km uzaklıkta olan Balaban tepesi ile anılmasından rahatsızlık duyduklarını dile getirerek Vali Orhan Tavlı’ya Kazdağlarının doğal ve kültürel yapısının korunması için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler. Dünyanın oksijen kalitesi açısından en önemli habitatlarından biri olan ve bu habitatını da kendine özgü flora ve faunasını oluşturan Kazdağlarının korunması için Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile birlikte gerekli tüm önlemlerin alındığını ifade eden Vali Orhan Tavlı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST