Kazdağları’nın zirvesine bayrağı diktiler

KALEM Farkıyla...

Kazdağları’nın zirvesine bayrağı diktiler

Kazdağları’nın zirvesine bayrağı diktiler

Kazdağı yürüyüş Grubu üyeleri İsmail Bakır ve Dr. Murat Doğan zorlu bir yürüyüş gerçekleştirerek, Kazdağları zirvesine bayrak dikmeyi başardılar. Yürüyüşleri hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İsmail Bakır şunları söyledi; “Geçen yıl yarım kalan parkuru, bu yıl çok çok zorlu, çok çok tehlikeli bir yürüyüşü başardık. 25 kg. Yükle çok dik kayalıkları tırmanarak, tehlikeli bir yürüyüş gerçekleştirdik. İki gün çok yorucu bir kamp faaliyeti yaptık. Hava kararınca ancak Kazdağı zirveye ulaşabildik. Yüksekten Güneşin doğuşunu seyretmek çok güzeldi. Batışını Dere yatağında olduğumuz için seyredemedik. Yürüyüşümüzü hep Dere içerisinden gerçekleştirdik. Dağlardan çok dik inişler çıkışlar yaptık. Kurumuş Şelalelerin izin vermediği yerlerde etrafından, metrelerce tırmanarak çıkıp, tekrar Dere yatağından devam ettik. Çok harika manzaralar yakaladık. Zorluk Derecesini yazı ile anlatmak için çok zor. Resimlerden az çok tahmin etmelisiniz. Murat Doğan’a çok teşekkür ederim, Birlikte yürüyüş yaptığımız için…”

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST