Kedi köyünde neler oluyor?

KALEM Farkıyla...

Kedi köyünde neler oluyor?

Kedi köyünde neler oluyor?

Esenlerde bulunan kedi köyündeki şartların kötülüğü, kedilerin aç ve bakımsız bırakılması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Çanakkale Belediyesine ait Esenlerde bulunan kedi köyünde hayvanların bakımsız hali hayvan severlerin tepkisine yol açtı. Ölen ve hastalanan kedilerin bulunduğunu söyleyen vatandaşlar son 5 ayda çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Çanakkale Pet ve Çanakkaleli Hayvan seveler isimli bir sayfalardan da yayınlanan fotoğraflarda ölen kedilerin kareleri yer aldı. Fotoğraflara bir Ö.B. isimli vatandaş yaptığı açıklamada, “Çanakkale esenler kedi köyündeki şartlar çok kötü. Düşünün mama yok, kurtlanmış mamalar hayvanların önlerine atılıyor. Üstelik haftada 2 gün veterinerlik hizmetleri varmış ya külliyen yalan. Tedavi de yok barınağa giden hayvan zaten geri dönmüyor! Belediye İşleri Müdürlüğünde ki resim karelerinde çok güzel resimler var ama gerçekler yansıtılmıyor arkadaşlar. Bu gidisşe bir son verelim size yalvarıyorum her gün hayvanlar hastalıktan bakımsızlıktan telef oluyor. 15 gündür bütün çabalarımla kedi köyündeki bütün hasta canları tedavi ettirdim ve tedavi ettim. Her gün 2-3 kg mama döküyorum” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST