Kendi bez çantalarını yaptılar

KALEM Farkıyla...

Kendi bez çantalarını yaptılar

Kendi bez çantalarını yaptılar

Yazar ve Sanatçı Evinde ‘Kendi Bez Çantanı Yap’ isimli atölye gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Çanakkale Terziler Odası iş birliğiyle düzenlenen “Sürdürülebilir Tekstil Atölye Çalışmaları” kapsamında; “Kendi Bez Çantanı Yap” isimli son atölye gerçekleştirildi. Proje kapsamında; Çanakkale Belediyesi ev sahipliği ve organizasyonu üstlenirken Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Gülşah Polat atölyede yönlendirici olarak yer aldı. Etkinliklerin temel amacı olan “sürdürülebilirlik” konusunda ise; Çanakkale Terziler Odası, terzilerin artık kullanmadığı malzemeleri bağışlayarak destekte bulundu. “Kendi Bez Çantanı Yap” atölyesi 30 Nisan Cumartesi günü, Yazar ve Sanatçı Evi’nde saat 13.00’de başladı. Katılımcılar, atölye boyunca bez çanta dikimi ve süslemelerini gerçekleştirerek kendi tasarımlarını oluşturdular. Gün boyunca keyifle çalışmasını sürdüren katılımcılar; atölye sonunda, kendi çantasıyla atölyeden ayrıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST