Kent Müzesinde online ders

KALEM Farkıyla...

Kent Müzesinde online ders

Kent Müzesinde online ders

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim bölümü öğretim üyelerinden İffet Aksoy ile Okul Dışı Öğrenme Ortamları dersi kapsamında online ders gerçekleştirdi.

Okul Dışı Öğrenme Ortamları dersine geçtiğimiz dönemlerde ev sahipliği yapan Kent Müzesi, 2020 döneminde pandemi koşulları nedeniyle online olarak öğrencilerle buluştu. Müze uzmanlarından Macide Aksu Yılmaz, sunumunda katılımcılara Kent Müzesi’nin konumu, tarihi ve kuruluş aşamalarını anlattı. Müze uzmanlarından Fethi Çağlar Turhanlı ise yaptığı sunumda, müzenin ikinci katındaki objelerin hikayesi ve Çanakkale’nin tarihsel gelişimini katılımcılar ile paylaştı. Soru cevap bölümü ile devam eden buluşmada Çanakkale’yi tanımak için Kent Müzesi’ni ziyaret etmenin ve müzede vakit geçirmenin önemine değinildi. İffet Aksoy’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen buluşma, gelecek senelerde pandemi şartlarının sona ermesi ve Müzede buluşmak dileğiyle sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST