‘Kentin için Sen de Katıl’

KALEM Farkıyla...

‘Kentin için Sen de Katıl’

‘Kentin için Sen de Katıl’

Kent ve kentliye ait kaynakların etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılmasını, hesap verebilirliği ve mali saydamlığı sağlamak üzere orta ve uzun vadeli amaçları, temel ilke ve politikaları, hedef ve önceliklerin belirleneceği ve 2020-2024 yılları arasında yol haritası olarak kullanacak Stratejik Plan hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Çanakkale Belediyesinden yapılan açıklamada konu ile ilgili şu ifadeler kullanıldı, “Kent kararlarının oluşacağı, hedef ve önceliklerin belirleneceği çalışmalarımızda katılımı arttırmak, kent yaşayanlarının görüş ve önerilerini alabilmek, memnuniyetlerini değerlendirmek amacıyla kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, özel gruplar, üniversite temsilcileri, hizmet kullanıcıları, meslek odaları, esnaf odaları, özel sektör temsilcileri, gençler, kadınlar, engelliler, kıdemli hemşeriler gibi paydaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Bu kapsamda başlatılan paydaş toplantılarımız Kurban Bayramı öncesine kadar devam edecek. Paydaş görüşlerinin alınmasında ve katılımcılığın arttırılmasında ben de varım diyen kentlilerimize açık olarak yapılan toplantılarımızın yanı sıra www.canakkale.bel.tr üzerinden erişim sağlanabilecek iki anket çalışmamız bulunmakta. Mahalle Karnesi ile mahalle özelinde hizmet kalitemizi değerlendirebilir, görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Genel Paydaş Anketimiz ile de kentimizin bütünü için değerlendirme yapabileceğiniz gibi önümüzdeki 5 yılın yol haritasının oluşturulmasına katkı sağlayabilirsiniz. Kentin geleceğinde hep birlikte rol alabilmek için;Gel katıl birlikte karar verelim”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST