Kepez sahilinin en orijinal çöpü “Dilek şişesi”

KALEM Farkıyla...

Kepez sahilinin en orijinal çöpü “Dilek şişesi”

Kepez sahilinin en orijinal çöpü “Dilek şişesi”

Çanakkale Güç Birliği Platformu, Kepez Belediyesi ile işbirliğinde Kepez Sahilinde temizlik çalışması yaptı. Etkinlikte en ilginç çöpü bulana ve en küçük çevreciye ödül verildi.

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çevre Komisyonu ve Kepez Belediyesi işbirliğinde önceki gün Kepez Sahilinde kıyı ve çevre temizliği yapıldı. Anlamlı organizasyona her yaştan ve kesimden büyük bir ilgi vardı. Kahvaltıyla başlayan program kepez sahil başlangıcında yapılan konuşmalarla sürdü.
“DENİZLERİMİZ ÇÖP TENEKESİ DEĞİLDİR”
Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, katılımcılara ve katkıları için Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’a teşekkür ederek “Temiz bir çevre sadece yerel yönetimin işi olamaz. Bu duyarlılık hepimizin sorumluluğundadır. Çevremizi temiz tutmaya mecburuz. Deniz büyük bir çöp tenekesi değildir.” dedi. Çanakkale Güç Birliği Çevre Komisyonu Başkanı Selma Başer Türk ise “Sayın Belediye Başkanımız bizlere destek vermişlerdir. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Geçtiğimiz günlerde de Turgutreis Tabyasını temizlemiştik. Önümüzdeki günlerde kuş yuvaları yapacağız.” açıklamasında bulundu.
“DİLEK ŞİŞESİNDEN “ŞAMPİYON GALATASARAY OLSUN” ÇIKTI”
Her yaştan ve her meslekten büyük bir katılımın olduğu Kepez sahil temizliği kapsamında çevreciler en detaylı yerlere kadar temizlik yaptılar. Katılımcıların sahile gösterdikleri hassasiyet göz doldurdu. Kepez Belediyesi temizlik ekipleri de anlamlı çalışmaya destek verdi. Programın bitiminde Gökhan Bayram, Selma Başer Türk, İsmail Türk, Şeyda Sarısoy ve Zeynep Akte’den oluşan jüri tarafından en güzel fotoğraf, en farklı çöp ve jüri özel ödülü seçildi. En farklı çöp içinde ‘Galatasaray Şampiyon Olsun” diyen dilek şişesi seçildi. Büşra Özen’in çektiği fotoğraf armağana layık görüldü.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST