Kepez’de ağaç budama çalışması

KALEM Farkıyla...

Kepez’de ağaç budama çalışması

Kepez’de ağaç budama çalışması

Kepez Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler mevsimlik çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler Çanakkale’den beldeye çift şeritli giriş yolunun orta refüjünde bulunan ağaçları budama çalışması yaptı.

Bir kente giriş yolları o kentin estetiğini ve imajını yansıtması bakımında önemlidir. Onun için kent merkezlerine girişlerdeki orta refüjlere çiçek ve ağaçlar dikilerek yeşillendirilir. Bu alanların sık sık bakımları yapılır. Kuruyan çiçeklerin yerine yenileri dikilirken ağaçlar da mevsimine göre budanır. Budama işleri genellikle ağaçların kış uykusunda olduğu bu aylarda yapılır. Kepez Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de belde merkezine ana giriş yolunun orta refüjünde bulunan ağaçları budama çalışması yaptı.
İlgili birimden alınan bilgilere göre ekipler ağaç budama çalışmalarını Kepez’in çeşitli noktalarında sürdürecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST