Kepez’de başpehlivan Okulu

KALEM Farkıyla...

Kepez’de başpehlivan Okulu

Kepez’de başpehlivan Okulu

51’inci Kepez Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Başpehlivan Orhan Okulu oldu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile aynı günde gerçekleştirilen 51’inci Kepez Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri, Başpehlivan Ahmet Taşçı Er Meydanı’nda yapıldı. Başpehlivanlık final müsabakasında Hüseyin Gümüşalan ve Orhan Okulu arasında gerçekleşen kıran kırana mücadele sonrasında Orhan Okulu rakibini yenerek Başpehlivan oldu. Bu yıl son defa güreş ağalığı yapan Yahsem Korkmaz, gelecek yıl güreş ağalığını Lokman Eviş’e bırakacak. Gelecek yıl 52.si düzenlenecek olan Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri ağası, ağalık yarışmasını kazanan Lokman Eviş oldu. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ve Kepez Güreş Ağası Yahsem Korkmaz’ın ev sahipliği yaptığı güreşlere siyasilerden de ilgi yoğundu. Güreşlere Chp Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve Eski Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ misafir olarak katıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST