Kılıçdaroğlu Çanakkale’de önemli merkezleri ziyaret etti

KALEM Farkıyla...

Kılıçdaroğlu Çanakkale’de önemli merkezleri ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale’de. Sabah saat 10.00’da Altın Yıllar Yaşam Merkezine gelen Kılıçdaroğlu burada yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Altın Yıllar Yaşam Merkezinde kıdemli hemşehrilerin bir arada olmalarını, sosyalleşmelerini, becerilerini devam ettirmeleri amaçları olduğunu belirterek şunları söyledi, “Burada da çok başarılı olduğumuzu ifade etmek edebilirim. Çünkü gerçekten yoğun bir ilgi var. 500’ün üzerinde hemşehrimiz buradan faydalanmakta. Her gün 150 kişimiz var. Ayrıca atölyelere gelenlerle beraber, 500’ün üzerinde. Yeni taleplere cevap veremediğimiz için de yeni projemiz var. İlave yapıyoruz. Hemen onun yanına da bu sefer yine çocuklara yönelik bilim merkezi yapıyoruz. Bundan böyle çocuklar ve kıdemli hemşehriler bir arada olacaklar. Bu da önemli bir fırsat olacak. Dolayısıyla burada hayata küsmemek çok önemli. Becerilerini devam ettirebilme ve topluma sunmak da çok önemli. Dolayısıyla burada gördüğümüz hemşehrilerimiz büyük çoğunluğu zaten belirli meslekten gelme insanlar olduğu için bu süreçte becerilerini devam ettiriyorlar. Kentimiz yaş ortalaması yüksek bir kent. Çünkü Çanakkale rahat bir kent ve özgürlüklerin kenti. İnsanların huzur bulduğu kent olduğu için daha sonra emeklilikte bu kente yerleşenler de çok. O bakımdan bu merkezlerin önemi çok büyük” dedi. Kılıçdaroğlu ardından Biga’daki önemli açılışlara katılmak için Çanakkale’den ayrıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST