“Kılıçdaroğlu, SSK’ya düzen getirdi”

KALEM Farkıyla...

“Kılıçdaroğlu, SSK’ya düzen getirdi”

“Kılıçdaroğlu, SSK’ya düzen getirdi”

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak iki defa seçilen Burhan Özfatura ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili yaptığı konuşmayı paylaştı. Paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun çalıştığı zamanda SKK’ya düzen getirdiği ifade edildi.
CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda, iki kez İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Burhan Özfatura ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla alakalı yaptığı konuşmayı duyurdu. Ural’ın paylaşımında, “”Bay Kemal!” diye bağırıp suçlamak kolay ama. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak iki kez seçilen ve 1984 yılından bu yana yakından tanıdığım 37 yıllık dostum değerli ağabeyim Burhan Özfatura ile çok sıcak bir sohbet yaptık. “Kemal Kılıçdaroğlu’nu Hesap Uzmanları Kurulu’nun ilk yıllarında tanıdım” diyen Özfatura, CHP liderinin hiç bilinmeyen yönlerini açıkladı. Söz Özfatura’nın: “O dönemde de BAĞ-KUR dökülüyor.

Turgut Özal, Altan Tufan ve ben konuşurken Kemal Kılıçdaroğlu’nun BAĞ-KUR’un başına geçmesini şöyle önerdik:- ‘Bu adam istirahat bilmiyor, 7 gün 24 saat çalışıyor…” Özal, Kemal Kılıçdaroğlu’nu BAĞ-KUR Genel Müdürü yaptı. Kemal Bey müthiş bir potansiyel gösterdi ve bu görevde gerçekten de çok başarılı oldu. Kemal Bey ondan sonra başka büyük bir bataklığın SSK’nın başına getirildi. O dönem SSK batıyordu. Kemal Bey, Tayyip Erdoğan’ın dediğinin tam aksine fevkalade başarılı oldu. SSK’yı düzene getirdi. Kılıçdaroğlu’nun ekibi çok güzel bir tasarı hazırladı. Turgut Özal onu kanunlaştırdı. Fakat nedense rahmetli Demirel 1990 seçimlerinde sistemi eski haline götüreceğim diye şöyle inat etti. – ‘Ben hesaptan anlarım.’ Demirel inat etti ve sistem eski haline dönünce denge bozuldu. Burada Kılıçdaroğlu’nun en küçük bir günahı yok. Ne Demirel ne de Tansu Çiller, Kılıçdaroğlu’nu görevden aldı. 1994’te İzmir’de tekrar seçimi kazandım. Baktık önceki başkan 5 yıl boyunca SSK primlerini ödememiş. SSK alacağını tahsil etmek için direnen Kemal’e diyorum ki – Faizleri sil, benim hatırım hiç yok mu? Kemal Bey diyor ki;- ‘Öl de öleyim ama SSK’yı korumalıyım. Benim yerimde sen de olsan kabul etmezsin.’ Sonuçta faizleri silmedi 36 taksite bağladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun hukuka ve ahlaka aykırı hiçbir hareketi görülmemiştir.” İfadelerine yer verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST