Kim bu dolandırıcı?

KALEM Farkıyla...

Kim bu dolandırıcı?

Kim bu dolandırıcı?

Çanakkale merkezde telefon işletmecisi olan bir şahsın, çok sayıda vatandaşın TC numarasını ve hattını kullanarak başkalarına telefon sattığı ortaya çıktı. TÜKODER Başkanı Ali Rıza Berkit, vatandaşları ilgili şahsa karşı uyararak “En son 85 yaşındaki bir kadının evi ipoteklenmiş bu yüzden. Vatandaşlar dikkatli olsun” ifadelerini kullandı.
TÜKODER Başkanı Ali Rıza Berkit, vatandaşları telefon satan bir işletme hakkında uyararak son günlerde çok sayıda vatandaşın bu işletme tarafından mağdur edildiğini söyledi. Berkit, “Piyasada dolandırıcıların yeni bir olayı türedi, uzlaşma ya da hukuk bürosundan arıyoruz on yıl önce ürün almışsınız ama ödemesi yapılmamış diyerek insanları kandırıyorlar. Bu durumda vatandaşlar Tüketici hakem heyetlerini arayabilirler. Çok sayıda şikayet alıyoruz böyle” şeklinde konuştu.
Berkit, öte yandan Çanakkale’de telefon ve hat satan bir işletmenin çok sayıda kişiyi mağdur ettiğini de ifade ederek, “Geçen gün bir kadın geldi, 85 yaşında bayiden bir telefon almış. Sonra ortaya çıkıyor ki, aynı TC ve hat üzerinden başka birine de telefon satmış o işletme. Kadının evine ipotek gelmiş bu yüzden. Bu dolandırıcı Çanakkale’de sürekli yer değiştirip farklı isimlerle insanları kandırmaya devam ediyor” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST