Kirlenmemiş, Mütevazi, Angaje olmayan, Güler yüzlü…

KALEM Farkıyla...

Kirlenmemiş, Mütevazi, Angaje olmayan, Güler yüzlü…

Kirlenmemiş, Mütevazi, Angaje olmayan, Güler yüzlü…

AK Partide aday adaylığı takvimi belli oldu. Adaylar 5-12 Kasım tarihleri arasında müracaatlarını bağlı bulundukları ilçe başkanlıklarına yapacak. Peki, Çanakkale’de muhtemel aday adayları kimler?

AK PARTİDE BALTASINI BİLEYEN İSİMLER KİMLER?
Sık sık belediye başkanlığı için adı geçen Mustafa Bayar’ın yanı sıra eski il başkanlarından Yeşim Karadağ, Erdener Can, Timur Ay, Tülay Ömercioğlu, İsmail Kaşdemir gibi isimler kamuoyunda konuşulmaya başladı. Keza başkan adaylığı için AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da ismi geçiyor.

ÖNCE TEMAYÜL SONRA MÜLAKAT
5-12 Kasım 2018 tarihleri arasında aday adaylığı için müracaatlarını yapacak olan aday adayları her zaman olduğu gibi önce temayül yoklamasına girecek ardından da mülakat verecek.

ÇANAKKALE’DE İHTİMALİ VAR MI?
Özellikle kadınlara geçmiş döneme nazaran daha çok yer verilmesi bekleniyor. Bu da Çanakkale’den bir kadın belediye başkan adayının çıkma ihtimalini güçlendiriyor. Bu da gözlerin Yeşim Karadağ ve Tülay Ömercioğlu’na çevrilmesine neden oluyor.

AK PARTİ ÇANAKKALE’DE TEBDİL-İ KIYAFET GEZMİŞ
Mevcut belediye başkanları arasında vaadini gerçekleştirememiş isimlerin bir daha aday yapılmayacağı konuşuluyor, ancak AK Parti yöneticilerinin Çanakkale ve ilçelerinde tebdil-i kıyafetle gezerek isimler ve mevcut başkanlar hakkında bilgi topladığı belirtiliyor. Bu bilgilerin aday belirleme noktasında yüzde 20’nin üzerinde bir etki etmesi bekleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST