Kızılkeçili Köyü’nde Deve Hayırı

KALEM Farkıyla...

Kızılkeçili Köyü’nde Deve Hayırı

Kızılkeçili Köyü’nde Deve Hayırı

Deveci İbram Ağa’nın yıllardan beri sürdürerek geleneksel hale getirdiği hayır, bu yıl da gerçekleştirildi. Hayra birçok kişi katılım gösterdi.

Bu sene oldukça kalabalık bir katılımla yapılan hayır dua ile başladı. Müsabakada şampiyonluk almış 12 adet güreş devesinin gösteri yaptığı, çeşitli şehirlerden gelmiş deve severlerin bulunduğu toplantıda ilk olarak yiyecekler ikram edildi. Satıcılar tarafından getirilen deve etinden yapılan sucuklar, davetliler tarafından çok rağbet gördü.İnşaat müteahhitliği yapan Tamer Aksu ve kardeşi Tahir gösterilen ilgiden memnun kalarak ‘’Babamın zamanında yıllarca deve besleyip, özellikle Ege yöresindeki güreşlere katıldık. Bu baba geleneğini sürdürmek için deve de biz alıp, bütün güreşlere yarışacağız’’ dediler.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST