Kızoğlu adaylığını açıkladı

KALEM Farkıyla...

Kızoğlu adaylığını açıkladı

Kızoğlu adaylığını açıkladı

Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu Kent Konseyi başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu dün basın toplantısı düzenleyerek 15 Eylül Pazar günü yapılacak Kent Konseyi başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Kızoğlu’nun açıklamasına; Esenler Mahalle Muhtarı Nazife Aydın, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural, Namık Kemal Mahalle Muhtarı Cavit Serim ve Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Leyla Gürel katıldı. Kızoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Sizi buraya davet etmemin nedeni 15 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan Çanakkale Kent Konseyi seçimli genel kurulunda Kent Konseyi Başkanlığına adaylığımı açıklamaktır. Çanakkale Kent Konseyi’nin yerel demokrasinin güçlenip gelişebilmesi için, yurttaşların karar verme süreçlerine yüksek miktarda katıldığı türlü proje ve uygulamayı sorgulayabildiği, bir yerel yönetişim birimi getirmek için adayım. Çanakkale Kent Konseyi’nin kent sorunları hakkında kimseyi ötekileştirmeden ortak aklı arayan, geleceğe dair projeleri, vizyonu olan, bilimi referans alan bir yapı olabilmesi için adayım. Kent Konseyinin temel amaçlarından olan kentin ve kentlinin hak ve hukukunu korumak, hemşericilik bilincini geliştirmek, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini önceleyen bir anlayışla gece gündüz çalışmak için adayım. Bu nedenle Çanakkale Kent Konseyi seçimli genel kuruluna katılacak olan tüm temsilcilerimizin desteğini, sadece seçimi kazanmak için değil, Çanakkale’mizin geleceğinde de birlikte söz sahibi olmak adına talibim. Çanakkale Kent Konseyi başkanlığına aday olacak tüm hemşerilerime şimdiden başarılar diliyorum. Kazanan Çanakkale olsun”

UYARIDA BULUNDU

Kızoğlu açıklamasının devamında, “Seçimli genel kurul takvimi Kent Konseyi tarafından STK’lılara bildirildi. Ayrıca gazete ilanı ile açık ilan şeklinde bu tekrarlandı. Bu temsilci yazılarsı 31 Ağustos gününe dahil saat 17.00’a kadar iletilmesi gerekiyor. Bu süreçten sonra temsilci bildirmeyenler için oy kullanma hakları mümkün olmayacak, bu süreçte dikkate alınması gereken bir husus. Temsilci yazıları karar defterlerine alınarak bu karar defterleri de kararın fotokopi ile konseye bildirilmesi gerekiyor. Böylelikle bu temsilciler oy hakkına sahip olacaklar” dedi.

KATILIM 450 CİVARI OLACAKTIR

Toplamda 420 civarında derneğin olduğunu belirten Kızoğlu, “Bununla birlikte; muhtarlarımız, vakıflarımız, sendikalarımız, odalarımız, resmi kurum temsilcileri, valilik ve belediyenin temsilcileri ve rektörlüğün temsilcileri ile birlikte 500’ün üzerinde 600’e yakın bir rakama ulaşacak diye umut ediyoruz. Buradaki katılım çok önemli. Sadece seçimli genel kurullarda yoğun bir şekilde gördüğümüz katılımı diliyoruz ve istiyoruz ki bilgilendirme genel kurullarında da görmeyi diliyoruz ve bu amaç için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tahmin ediyorum benim rakamsal olarak beklentim 450 civarı olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST