Klasik otomobil sergisini gezdiler

KALEM Farkıyla...

Klasik otomobil sergisini gezdiler

Klasik otomobil sergisini gezdiler

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Biga’da düzenlenen klasik otomobil sergisini ziyaret etti.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Biga’daki klasik otomobil sergisini ziyaret etti. Biga Belediyesi tarafından düzenlenen sergi İstanbul Klasik Otomobil Derneğinin katılımı ile gerçekleştirildi. 1948-1976 yılları arasında üretilen 37 araç vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergi hakkında konuşan Grup Başkan Vekili Bülent Turan, “Bugün, her geçen gün daha da fazla gelişen, hizmet etmek için durmadan çalıştığımız Çanakkale’mizin en büyük ilçesi ve bizler için de ayrıca bir öneme sahip olan Biga’mızdayız. Gerçekleştirdiğimiz bir iş yeri açılışının ardından yağlı güreşlerin ruhuna yakışır mücadelelerle pehlivanlarımızın er meydanında kozlarını paylaşmalarına tanıklık ettik. Burada da İstanbul’dan gelen misafirlerimizin orijinalliği bozulmamış, neredeyse ilk günkü gibi korudukları klasik araçlarını görme imkânı bulduk. Tabii, birbirinden güzel bu nadide otomobillerin arasında gezerken bir yandan da geçmişe kısa bir yolculuk yaptık, çocukluk yıllarımız gözümüzün önüne geldi. Klasik araçlarla uğraşmak, ilgilenmek güzel olduğu meşakkatli de bir uğraş. Burada bir tarih, bir kültür devam ettiriliyor. Bu bağlamda klasik araçlar, sadece sahip oldukları estetik güzellikleri ve maddi değerleriyle değil taşıdıkları ruh ve tarihle manevi anlamda da çok kıymetli. Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde emekleri olan Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a, aslen Bigalı olan hemşehrimiz İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyesi Hakan Sansar’a ve katılımlarıyla ilçemizde farklı bir atmosfer oluşturan araç sahiplerine, dernek üyelerine dernek başkanımız Hakan Arvay nezdinde teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Ziyareti esnasında aslen Bigalı olan dernek üyesi Hakan Sansar’a ait aracın direksiyonuna da geçen Turan ve İskenderoğlu sergiyi ziyaret eden vatandaşlarla da bir araya geldi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST