Kokuyu Taşıyacağız!

KALEM Farkıyla...

Kokuyu Taşıyacağız!

Kokuyu Taşıyacağız!

Hafız Halil Atan Ortaokulu’nun açılışı dün Kepez’de yapıldı.

Hafız Halil Atan Ortaokulu’nun dün açılışı Kepez’de gerçekleşti. Açılışa Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile siyasi ve bürokrasi kesimden pek çok kişi ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Açılışta açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, “Kalkınmak ve gelişmek isteyen toplumlar her şeyden önce vatandaşlarına kaliteli bir eğitim vermek mecburiyetindedir. Toplumların gelişmesinin kökeninde; insana yani eğitime yapılan yatırımlar vardır. Devletimizin çalışmaları kalkınan bir Türkiye için milletimizin huzur ve refahı için tüm hızıyla devam etmekteyiz. Bu bağlamda 2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından Çanakkale’mize en çok yatırım yapılan yıl” dedi.

DEĞİŞMEYEN OKUL KALMADI
Daha sonra açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise Çanakkale’de neredeyse değişmeyen okulun kalmadığını belirtti. Turan açıklamalarını şöyle sürdürdü, “Yollar, hanlar, hamamlar hepsi yapılır. Mesele eğitim gibi özel alanlarda gençlerimize katkı sağlamak, onların layık olduğu ortamlarda eğitim imkanı sağlamak. Bence en kıymetli işlerden bir tanesini bugün yapıyoruz” dedi. Eğitimin en özel başlık olduğunu vurgulayan Turan, “Çanakkale’miz sağlık kenti, tarım kenti, turizm kenti olduğu kadar eğitim kenti de olsun istiyoruz. Üniversitemizin büyümesi, ortaokullarımızın, ilkokullarımızın hak ettiği imkana kavuşması en büyük istediğimiz. Çanakkale’de neredeyse değişmeyen okul kalmadı” dedi.

MARKA DEĞERLERİNİ AYAĞA KALDIRMAK İSTİYORUZ
Turan açıklamalarının devamında, “Köprümüz hayata geçilmek için adımlar atıldı. Köprümüzde de önemli mesafeler aldık. Bazı sorunlarımıza rağmen hiçbir revizeye gitmeden köprümüzün takibini istiyoruz. O köprü gençler için kıymetli bir iş. Bazen ön yargıyla ‘Ne işi var?’ diyorlar. Hayır, çok işi var. Buranın tarımı için, turizmi için, sanayisi için çok kıymetli. Troia 2018’i ilan etmişsek buraya turist gelecek. Köprünün olmadığı yerde, ulaşımın olmadığı yerde Troya’ya kim gelecek? Assos’un alt yapısını gözden geçiriyoruz Sayın Valimiz ile beraber. Tüm kültür dünyasına katma değer üretmesini istiyoruz. Eğer ulaşımda sorun varsa nasıl olacak bu işler? Mesela balıkçısınınız, etçisiniz onun ihracı için yol yoksa köprü yoksa ne kıymeti kalır bu işlerin? O yüzden Çanakkale’mizin bütün marka değerlerini ayağa kaldırmak istiyoruz” dedi.

KOKUYU TAŞIYACAĞIZ
Ezine Tarım Gıda OSB’nin yapıldığını hatırlatan Bülent Turan, “Arabadan indiğimizde burnumuza bir koku geldi. Dedim bu nedir? Hepimizin yakından bir balık firmasının kokusu. İşveren herkes baş tacı. Ama Çanakkale geldiği yerde artık sanayide, tarımda, turizmde, ormanda her alanda kıymetli işler yapması lazım. İstiyoruz ki Tarım Gıda Sanayi Bölgemizi hayata geçirelim, bütün tarımla ilgili, balıkla ilgili meseleler aynı yerde toparlanıp, hem sanayiye daha çok katma değer devretsin hem de tatil beldelerimizi, kıymetli çevrelerimizi olumsuz etkilemesinler istiyoruz. O yüzden Çanakkale’nin kaderi açısından baktığımızda Tarım Gıda Sanayi Bölgesinin, özellikle Kepez için çok kıymetli olduğu kanaatindeyiz. Bu kokusunun Dardanel’le beraber taşınmasında hep beraber ayrı bir keyif katacağız inşallah” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi yapıldı. Büyük alkış alan gösteri sonrası okul, dualarla birlikte açıldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST