Kolaj Fotoğraf Sergisi açıldı

KALEM Farkıyla...

Kolaj Fotoğraf Sergisi açıldı

ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Deniz Kürşad’ın ‘Evler’ temalı  Kişisel Resim Sergisi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Deniz Kürşad’ın Kişisel Resim Sergisi Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı. Dijital olarak 25 eserin tasarlandığı Evler isimli sergide kolaj tekniği ile tasarlandı.  Sergi açılışına, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, ÇOMÜ’den öğretim görevlileri, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

DİJİTAL VATANDAŞ SAYILIRIZ

Sergi açılışı sonrası açıklamalarda bulunan Deniz Kürşad yaptığı açıklamada günümüzün artık dijital bir hayat sürdüğünü dile getirdi. Kürşad açıklamasının devamında,  “Sergideki eserlerimin hepsi dijital ortamda hazırlandı ve bu resimlerin ortaya çıkması 8 aydan fazla sürdü. Günümüzde dijital bir hayat yaşıyoruz, bir anlamda ‘dijital vatandaş’ sayılırız. Hayatımızın hemen hemen her alanında dijital görüntüleme tekniklerinden yararlanıyoruz. Bunların içine mimarlarda giriyor. Mimarların çalışmalarını izlerken dijital transparan geçişlerin olduğunu gözlemledim. Onlar çalışmalarını gerçekleştirirken dijital kolajlardan yararlanıyorlar. Eserlerimde o tür çalışmalar da yer alıyor. Sergi açılışımda bana desteklerini esirgemeyen Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına ve sergimi onurlandıran sizlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal’da sergi açılışında yaptığı konuşmada, “Emeklerinden dolayı Deniz Hoca’mızı tebrik ediyorum. ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi olarak her zaman sanat ve sanatçının yanında olmaya ve onlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Konuşmaların ardından, Deniz Kürşad’ın katıldığı 3 karma sergiden, kolaj tekniği ile yapılmış evlerin yer aldığı ilk kişisel fotoğraf sergisi gezildi. Resimde kolaj tekniği ya da kesyap, düz bir yüzey üzerine fotoğraf, gazete kâğıdı ve benzeri nesnelerin yapıştırılmasıyla ve bazen boya ile de karıştırılarak uygulanan, hazır ünitelerin bir araya getirilmesiyle oluşan kompozisyon. Sergi 2-12 Ekim tarihleri arasında Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi’nde mesai saatleri içinde gezilebilir.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST